Warsztaty ceramiczne dla dzieci

Witamy serdecznie, a nawet gorąco. Bo ceramika i piece zawsze generują ciepłą atmosferę i gorące przyjęcie. Zapraszamy do zapoznanie się z ofertą warsztatów ceramicznych oraz mile spędzonego czasu w uroczej wsi Rudzica. Zajmujemy się produkcja ceramiki stempelkowej w Bolesławcu gdzie jest siedziba firmy jednocześnie prowadzimy zajęcia ceramiczno-edukacyjne w budynkach pracowni w Rudzicy. W naszej propozycji, każdy znajdzie coś dla siebie np. grupy indywidualne mogą wymalować sobie oryginalne kubeczki miski, czy talerze profesjonalnymi farbami, które później wypalimy w piecu w temp 1240, co gwarantuje trwałość i oryginalność kamionki bolesławieckiej. Tworzeniem  unikatowych prac  z gliny może zajmować się każdy, bez ograniczenia wieku. Metod powstawania ceramiki jest wiele i każdy dopasuje coś do swoich predyspozycji i umiejętności. Piękna ceramika niekonieczne powstaje tylko i wyłącznie poprzez ręczne formowanie, można też wykorzystać formy gipsowe i skupić się na dekoracji.

Głównymi celami zajęć ceramicznych jest rozbudzenie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży i także dorosłych, rozwinięcie zdolności manualnych oraz ukazanie jaką drogę musi przejść kawałek gliny, aby stać się pięknym kolorowym wyrobem. Warsztaty prowadzone są w pracowni lub na wolnym powietrzu (w zależności od warunków pogodowych).

Podstawowy program:

  • powitanie przybyłych gości
  • zapoznajemy z programem zajęć i zasadami bezpieczeństwa na naszym terenie
  • wysłuchanie krótkiego wykładu z historii ceramiki. Podczas warsztatów inżynier ceramiki wprowadza dzieci w tematy geologii i historii ceramiki
  • malowanie wstępnie wypalonych wyrobów, które po zajęciach są pakowane i zabierane do domu,
  • wymalowanie wyrobów biskwitowych profesjonalnymi farbami, które później wypalimy w piecu w temp 1240, co gwarantuje trwałość i oryginalność kamionki bolesławieckiej
  • między zajęciami relaksujemy się oraz korzystamy z placu zabaw i gier sportowych na powietrzu. To wszystko umilić może zgodnie z życzeniem ognisko lub grill.

Na zakończenie zajęć przeprowadzany jest konkurs wiedzy. Dla dzieci, które najwięcej zapamiętają i poprawnie odpowiedzą przewidziane są nagrody z ceramiki.

Koszt zajęć to 35 zł za 3 godziny. W cenę wliczona jest glina, wypał prac i bardzo duża różnorodność materiałów zdobniczych. Prace po wypaleniu są własnością autora.

Nasza pracownia ceramiczna to miejsce wyjątkowe. Nasz zakład zajmuje się produkcja ceramiki użytkowej i artystycznej. Dla nas ważniejsza od ilości jest wyjątkowość. Używamy do wytwarzania wyłącznie naturalnych surowców, w większości występujących w okolicach Bolesławca. Ręcznie wykonujemy i dekorujemy wyroby. Zdobienie odbywa się metodą stempelkową, tj. drobne wzory nanoszone są ręcznie za pomocą specjalnych stempli z gąbki oraz pędzlami. Zdobimy je motywem bolesławieckim oraz unikalnymi wzorami. Częstym motywem, wśród naszych zdobień, są kwiaty. Nasze twórcze zaangażowanie sprawia, że wyjątkowe i niepowtarzalne dekoracje doskonale komponują się we wszystkich rodzajach wnętrz. Różnorodności form jakie posiadamy sprawia, że nasze naczynia idealnie sprawdzają się w codziennym użyciu. Ich trwałość zapewnia bardzo wysoka temperatura wypału (1240°C). Można je myć w zmywarkach oraz używać do przygotowywania potraw w kuchenkach mikrofalowych i piekarnikach.

Na warsztatach pokazujemy, jak uwolnić wyobraźnię i ulepić unikatowe przedmioty artystyczne własnego projektu. Pracownia zapewnia wszelkie potrzebne materiały. Potrzebujesz jedynie odpowiedniego stroju, którego nie żal Ci będzie ubrudzić oraz … własnej weny. O resztę zadbamy razem, na miejscu.

Na warsztaty ceramiczne zapraszamy zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych. Minimalna liczba osób aby zorganizować warsztaty to 15.

Przy pracowni funkcjonuje mały sklep z ceramiką, w którym można nabyć pamiątkę z pobytu.

Zapraszamy!

WARSZTATY CERAMICZNE
Ceramika Czaja-Sobieraj
Rudzica 145, 59-818 Siekierczyn
tel. 509-832-967, 75-619-00-11 lub adres e mail czaja.a@interia.pl
www.ceramikaczaja.pl
www.facebook.com/ceramikaBoleslawieckaCzaja
www.instagram.com/ceramikaczaja_sobieraj